Kde si založit stránku

Dneska si společně ukážeme a rozebereme několik domén, kde si můžete založit blog nebo firemní web.

WordPress

Na WordPressu si lze založit vlastní stránku zcela zdarma, což je obrovská výhoda v dnešní době, kdy spousta lidí chce mít například stránky pro firmu a není v tom úplně zběhlá, nebo pro člověka, který si chce založit stránku třeba jen tak pro sebe. Ve WordPressu si můžete vybrat šablony zdarma, nebo nějaké můžete stáhnout. Potom jsou nějaké na WordPressu placené a nebo můžete najít odborníka, který sám tyto šablony vytváří a je v tom profesionál.

blog1

Blogger.com

S touto doménou mám zkušenost asi tři až čtyři roky. Můžete si jako u WordPressu blogspot založit bezplatně.

Blog.cz

Toto byla jedna z nejrozšířenějších platforem mezi blogery. Bohužel, od srpna 2020 je platforma zrušená. Já jsem na ní taky měla blog, který jsem psala 5 let. Na Blog.cz byla opravdu skvělá komunita a vedoucí Blog.cz vybírali ty nejlepší články, které se dostaly na samotnou přední stranu samotného Blog.cz. Je škoda, že platforma Blog.cz se zrušila, řekla bych, že to byla jedna z nejlepších českých platforem u nás a ráda vzpomínám na ty časy, kdy tu s námi blog.cz byl.

práce na notebooku

Webnode.cz

Taky jedna z možností, kde si můžete založit stránku zdarma. Můžete si vybrat mezi pár desítkami šablon a ty lepší jsou samozřejmě placené, to stejné se týká lepších funkcí Webnode.cz.

 Toto byly asi ty nejčastější platformy, na kterých si můžete založit stránku. Samozřejmě existují další, jako například estranky.cz, ale ty už nejsou tolik mezi lidmi známé jako tyhle platformy, kde si za krátkou chvíli můžete vytvořit profesionální stránku, která bude úspěšná. Ať už to bude stránka firemní (tudíž klienti si třeba od vás něco objednávají nebo kupují), po normální stránku, kde můžete psát své pocity, nebo také poezii, prostě to, v čem se vyznáte a jste dobří nebo jen o tom máte chuť psát.