Ozdravný pobyt u vody na ionizovaném vzduchu s vozem z půjčovny dodávek

Zdravý životní styl je oblíbené téma mnohých z nás, co se snažíme vyhnout civilizačním chorobám a prožít život v lepší pohodě, bez stresu a bez zbytečných návštěv lékařských ordinací. Každý vám potvrdí, že nejdůležitější ze všeho je prevence, ale ne všichni se touto moudrostí řídí. Pokud máte skutečně zájem na sobě zapracovat, měli byste si uvědomit některá pravdivá fakta, mezi nimi i zásadní význam záporných iontů na náš imunitní systém a celkovou psychickou i fyzickou kondici.

přehrada v České republice

Záporné ionty v prostředí, kde se pohybujeme, mají na naše zdraví ohromný pozitivní vliv a u kladných iontů je tomu přesně naopak, ačkoli by se logicky zdálo, že to bude přesně obráceně. Kladné ionty vyvolávají v našem těle oxidační stres a měli bychom se jim vyhnout, bohužel je jich mnoho v kancelářích a obecně ve velkých městech s průmyslovou výrobou, rozsáhlou domovní zástavbou, obchodními centry a hustým automobilovým provozem.

Rádi bychom vám nabídli tip na ozdravný pobyt s cílem „pochytat“ záporné ionty a zlepšit své zdraví a kondici. Můžete k tomu využít pronájmu větší dodávky a koncipovat výlet s více rodinami nebo s přáteli, s nimiž si rozumíte, a kteří by tento nápad také uvítali. Půjčovna dodávek v Praze 5 Rent car service zajišťuje vozidla po předchozí rezervaci bez limitu ujetých kilometrů a s dálniční známkou i zákonným pojištěním a tak zbývá už jen vybrat to správné místo:

přehrada Les Království

Přírodní koupaliště

Nejvíce záporných iontů se vyskytuje v blízkosti vodních ploch, kde se voda do ovzduší odpařuje 24 hodin denně. Proto vaši cestu nasměrujte do těchto míst, například k Boleveckým rybníkům, k jezeru Milada, Veselským pískovnám, ke koupališti Harasov u hradu Kokořín, na Proboštská jezera nebo k jezeru Chmelař. Všechny tyto cíle najdete na online mapách.

Řeky a říčky

Ideální dovolenou z hlediska záporných iontů prožívají vodáci, můžete se s dodávkou na vodu vypravit i vy a splout např. Berounku, Sázavu, Vltavu, Lužnici, Otavu nebo Ohři. Za dodávku lze připojit i přívěs a na něj naložit raft nebo polyetylenové kánoe, třeba z půjčoven vodáckého vybavení.

Přehrady

A pokud máte rádi tento typ koupání a pobytu u vody, doporučit vám můžeme Lipno na Šumavě nebo Orlickou či Slapskou přehradu.