Podložka na jógu s obalem pro cvičení i hraní

Nesmí podkluzovat – podložka, která po zemi klouže, je vám spíše na obtíž a může být i příčinou úrazu. Neklouzavost na všech typech povrchů by měla být základním parametrem této pomůcky. Tím se také liší od outdoorových karimatek určených pro spaní ve stanu, které mají pouze povrch změkčit a zpříjemnit pobyt, aniž by na nich docházelo k cvičebním pohybovým kreacím. Materiál karimatek má pórovitější strukturu, je nasákavější vodou a také prodyšnější a tím pádem klouzavější.

cvičení na podložce

Jaká je ideální tloušťka materiálu – podložky na cvičení bývají zhruba o polovinu tenčí, než karimatky, může se vám to zdát nepochopitelné a může to budit zdánlivý dojem, že se materiál brzy poškodí, a že zrovna ten vámi vyhlédnutý výrobek nebude příliš kvalitní, ale má to svůj důvod. Tenký materiál je při cvičení stabilnější, neboříte se do něj a lépe udržíte cvičební polohu.

podložka s míčem

Nejen na cvičení

Podložku na cvičení využijete i jiným způsobem, než jen pro pohybové kreace.

Dětem na hraní – vaše ratolesti jistě ocení měkkou a teplou podložku, která neklouže, je stabilní na každém studeném povrchu a mohou si tu v poklidu hrát s autíčky, s panenkami, se stavebnicí, mohou tu hrát karty a deskové hry, odpočívat a svačit a samozřejmě podložku využít i pro pohybové aktivity. Některé podložky jsou vhodné i pro alergiky, zejména ty, v nichž se nevyskytuje guma, PVC nebo latex. Obal na podložku na jógu Cvičdom pak materiál chrání před poškozením a prachem při dlouhodobém skladování.

Pro domácí práce – některé práce v domácnosti vyžadují posezení na zemi, např. oprava elektroinstalace, pokládka plovoucí podlahy, čištění kuchyňského odpadu nebo rozebírání nábytku. Podložka je dostatečně měkká a příjemná pro posezení, nebude pod vámi ujíždět a budete naopak ve stabilní poloze, což práci usnadní. Můžete na ní sedět, klečet, stát v obuvi i bosou nohou a pokaždé efektivně splní svůj účel.