Kotvičník zemní nastoluje hormonální rovnováhu

O stresu se v současné době stále více hovoří jak v masmédiích, tak i v internetových diskusích. Je to oblíbené téma lékařů, specialistů na zdravou výživu i různých amatérských bloggerů, kteří přispívají svými poznatky a zkušenostmi do celkového konceptu.

Fenomén stresu zkrátka vládne světem a i přesto, že jde o velmi závažný problém, mnoho lidí jej hází za hlavu jako něco zvladatelného, což se pak nakonec vymkne z rukou.

Kotvičník zemní v boji proti negativním civilizačním vlivům – kotvičník zemní se řadí mezi adaptogeny, tedy bylinky, které cíleně působí na nastolení přirozené rovnováhy v organismu.

Stres deformuje hormonální rovnováhu – adaptogenní byliny, tedy i Kotvičník zemní, neboli Tribulus terrestris, vyrovnávají negativní hormonální bilanci, pomáhají ji dostat zpět do rovnovážného stavu. Akceptovatelná je pouze vyváženost, příliš mnoho stresových hormonů škodí stejně, jako když je jich příliš málo. Rovnováha musí zkrátka panovat jak v jídle a pití (střídmost), tak i v hormonech.

semena kotvičníku

Únava a vyčerpání a kofein k tomu – paradoxem je, že stres bere energii, a tu se snažíme dodávat kávou (kofeinovými nápoji), kofein ale ještě více vyplaví stresové hormony, takže jsme v začarovaném kruhu a točíme se jako pes kolem svého ocasu. Odložte kávu, nahraďte ji adaptogeny a samozřejmě zdravější stravou, pravidelným pohybem a dostatečným spánkem.

jarní květiny

Stres vytahuje z těla hořčík přímo exponenciálně – jedním z důsledků nadměrného stresu je vysoká spotřeba hořčíkových rezerv, a když se vyčerpá, život se promění v divokou pekelnou jízdu. Kromě doplňování adaptogenních bylin se vyplatí hořčík suplementovat např. chloridem hořečnatým ve farmaceutické kvalitě s vysokou vstřebatelností, hořčík totiž již desítky let postupně mizí z nevhodně hnojené, vyčerpané zemědělské půdy.

A co sex – tam, kde vládne stres a deprese, neočekávejte zájem o sex, to jsou dva protichůdné stavy. Stres je totiž nepřirozený a uměle vyvolaný jev soudobou společností (nepochopením přírodních zákonů) a jde jen o to, jak dlouho bude lidem trvat, než se vrátí zpět na tu správnou cestu k sobě sama. Kotvičník zemní účinky prokazatelně má, může vám významně napomáhat i v tomto procesu, posílí i chuť na sex a jeho samotné prožívání.