Může dodávat zdravé potraviny eshop?

Dnes je v módě zdravý životní styl. Každý se shání po nejrůznějších „bio“ či „super“ potravinách, a ty se díky této poptávce objevují stále častěji na pultech našich obchodů, a to za přijatelné ceny. Je ovšem jasné, že u těchto levných druhů nebude kvalita zrovna nejlepší.

Zde tedy záleží na našich finančních možnostech, zda si připlatíme a budeme mít na talíři skutečně zdravé jídlo, nebo zda budeme muset sáhnout po levnější variantě, která je sice také vyrobena v rámci ekologického zemědělství, její kvalita však už není tak vysoká.

zdrastrava1

Naštěstí, jak již bylo řečeno, se především díky zvýšené poptávce její ceny snižují, i když nikdy neklesnou na úroveň „klasických“ surovin, především z důvodu nižších výnosů při vyšších nákladech. S tím je třeba počítat, pokud se pro tento životní styl rozhodnete.

Je však také fakt, že ty skutečně kvalitní druhy běžně v supermarketu nenajdete. Je to především proto, že tyto cílí na zákazníky, kteří preferují cenu před kvalitou. To je koneckonců vidět i v reklamách, kdy se vždy zdůrazňuje cena produktu, málokdy pak jeho kvalita.

zdrastrava2

Ovšem co dělat, pokud patříme k tomu typu lidí, kteří jsou si ochotni za kvalitu připlatit? Dříve byla možnost zajít do specializovaných obchodů. Ty však mají ve valné většině díky koronavirové pandemii zavřeno. Znamená to tedy, že se musíme spokojit s nižší kvalitou?

Nikoliv. Řešení představuje pro zdravé potraviny eshop Naklíčeno. Ten má prakticky každá větší firma, zabývající se tímto typem potravin. Zde si můžete objednat přesně to, co potřebujete, a váš nákup vám bude doručen až domů.

To zní dobře, avšak je potřeba věnovat pozornost několika háčkům. Předně je to fakt, že budeme muset kromě ceny výrobku platit i poštovné a balné. A to nemusí být zrovna nejnižší. Dále je to fakt, že tyto potraviny stráví obvykle dva dny na cestě. A pokud jde o rychle se kazící potraviny, zvláště ty citlivé na náraz, nemusí být výsledek zrovna ideální. Ale záleží jen na vás, jak se rozhodnete.