Práce, která se zdá na první pohled ideální? Pozor, nebývá to žádný med

Pohrát si a hurá domů

Když potkáte ve městě houf malých dětí s paní učitelkou, možná si říkáte, jak pěknou má práci. Určitě se nemýlíte, denně chodí na procházku, pokud neprší, má pravidelnou stravu včetně svačin a ještě si v práci hraje. Co víc si přát. Druhý úhel pohledu je prostředí plné dětského křiku, někdy i hádek či dokonce napadení, neustálá ostražitost, aby se některému dítku něco nestalo a případné ošetřování natlučených a odřených kolen.

Hraní_ve_školce

K tomu musí i paní učitelka v mateřské škole děti něco naučit, denně řeší s rodiči chování jejich potomků, a ač se to nezdá, pokud pracuje s dětmi, je pod neustálým dohledem společnosti i v soukromí. Odměnou za toto vše jsou jí dětské úsměvy, obrázky od srdce a smysluplná práce. Lákala by vás práce s dětmi?

Pár hodin klikání myší

Někomu připadá práce v kanceláři nenáročná, člověk si sedí pěkně v teple, na internetu si najde, co potřebuje, odvede nějaký ten malý výkon a po osmi hodinách jde s čistou hlavou domů. Realita bývá ale jiná. Pokud je to práce ve finanční sféře, je velmi zodpovědná, člověk má přesné termíny, do kdy musí být práce odevzdaná a o stresu před blížícím se auditem ani nemluvím. Pokud člověk pracuje v reklamní agentuře, může se zdát, že jen namaluje reklamu v počítači a má vyděláno.

Práce_v_kanceláři

Není to ale tak jednoduché, protože klienti bývají věčně nespokojeni. Podívejte se na nejlepší hlášky klientů reklamek Imperialmedia a posuďte sami, jestli je to ideální povolání.

Dávání myší do krabiček

Zaměstnání, u kterého není potřeba moc přemýšlet. Člověk dělá jednu a tu samou činnost celou směnu. Já tomu říkám „dávání myší do krabiček“, ale můžete dělat cokoliv jiného. Je to práce u pásu, kde skládáte součástky, kontrolujete celistvost a podobně. Člověk by si mohl myslet, že to není náročné, opak je ale pravdou. Celý den stát na nohou, na WC si odskočit pouze, pokud vás na chvíli někdo vystřídá a opakovat jednu a tu samou věc pořád dokola, celý den, týden, měsíc, rok a ještě bývá na směny. Rutina většinou nutí lidi tuto práci opustit, protože činnost není nijak smysluplná a člověk rychle „vyhoří“. A co vaše představy o ideálním zaměstnání? Vyvrátili jsme vám některé ideály?