Jsme otroky peněz?


Jakou roli hrají peníze v našem životě?
Dnešní svět je hodně zaměřený na materiální potřeby, tedy i na objem našich finanční prostředků, které máme. Člověk potřebuje jíst, pít, platit nájem, bavit se. K tomu všemu je potřeba mít dostatek peněz. V našem životě se bez financí opravdu neobejdeme. Bohužel dnes jde o to, jak kdo má krásné auto, dům, oblečení, mobilní telefony a různou elektroniku. Peníze hrají až takovou roli, že jsme ochotni se kvůli lepším věcem zadlužit na hodně let. Často se stává, že lidé se dostávají do neschopnosti splácet svoje závazky. Zkrátka bez financí nejsme schopni nic zařídit a zadlužujeme se stále více. Zde se dostáváme do bodu, kdy jsme otroky peněz. Mnoho z nás má dokonce několik prací, protože není možné uživit se z jednoho platu.

české mince
 
Jsme tedy otroky peněz?
Můžeme říci, že jsme určitě otroky peněz. Možná si to mnohdy vůbec neuvědomujeme, ale peníze nás opravdu ovládají. Člověk chce utrácet stále více peněz, nakupovat lepší a lepší elektroniku a potraviny. Je potřeba se zamyslet nad tím, zda chce celý svůj život obětovat pouze vydělávání peněz, chodit do několik prací současně, nemít volné víkendy. Je potřeba také odpočívat, a ne se věnovat pouze práci. Uvědomte si, že peníze jsou platící prostředek, který není možné ničím nahradit, ale nesmíme se nechat ovládat.
kreditky pod penězi
 
Věnujte čas svým koníčkům, které vám pomohou se odreagovat. Není důležité mít několik prací, pamatujte na svoje zdraví, které máte jenom jedno. Je jednoduché se přetěžovat a věřte, že tělo si jednou řekne dost a nemusí to dopadnou zrovna nejlépe. Věnujte čas sobě a odpočinku. Říká se, že peníze vládnou světem a bohužel se to v dohledné době jistě nezmění. Není to o tom, že se musíme přizpůsobit. Je přece na nás, jak budeme šťastní. Záleží už na každém z nás, jestli chceme mít všechno nejluxusnější, což také znamená, že budeme neustále pracovat a peníze nám stále nebudou stačit. Možnost je také žít v menším luxusu. Nemusíme mít zkrátka nejmodernější technologie a může více myslet na svoji pohodu a klid.