Skoncujte s finanční tísní

Asi jenom stěží si my lidé dokážeme představit, jaký je život bez dostatku finančních prostředků, dokud na nás tento skutečně nedolehne. Dokud jsme na tom finančně dobře, nedokážeme si v plné míře představit, jaké to je, když má člověk za něco třeba i skutečně urgentně platit, jenže ať hledá, jak hledá, nikde na to nenajde třeba už ani korunu.

Ale i takoví lidé jsou mezi námi, a není jich rozhodně málo. Je spousta našinců, kteří se potýkají s finančními těžkostmi, a to nejednou dokonce natolik zásadními, že už tito vlastně ani nevědí, co si s tím počít.

Ale i takoví lidé to musí nějak zvládnout. Nemohou doufat, že to za ně někdo vyřeší, a nesmí rezignovat s tím, že ono už to nějak dopadne. Protože ono by to pochopitelně nějak dopadlo, jenže určitě ne dobře.

mince EU

Ale co si má počít ten, kdo nemá peníze na živobytí či na udržování svojí firmy v chodu? Jak si má tento pořídit peníze, když všechny jeho vlastní zdroje vyschnuly?

Jediným řešením bývá často půjčka. Protože ta jediná může poskytnout člověku scházející finanční prostředky. A i když se jedná pouze o dočasnou pomoc, i když se takto získané finance musí následně zase vrátit, a to zpravidla i s náležitými úroky, může i toto řešení někomu ve finanční tísni prospět.

eura finance

Skvělou volbou v případě lidí, kteří mají velké potíže, bývá hypotéka bez doložení příjmu. A je tomu tak proto, že u ní má šanci uspět jak ten, kdo je na tom docela obstojně, tak i ten, kdo má jenom nízké příjmy a nedobře vypadající registry dlužníků, případně dokonce exekuce. Uspěje tu pomalu každý, a to proto, že jsou zde veškeré představitelné i nepředstavitelné záruky, jež obvykle finanční instituce u půjček požadují, nahrazeny zástavou žadatelovy nemovitosti.

Člověk prostě musí dát nebankovní společnosti do zástavy svoji nemovitost, a to až do doby, než všechno splatí. A díky této záruce uspěje i tehdy, když o něj žádná jiná finanční instituce nejeví pražádný zájem.