Aby člověk méně strádal

I když se my lidé máme obvykle rádi a určitě bychom svévolně nedopustili, aby se nám něco špatného stalo, přesto jsme nejednou oběťmi nejrůznějších úrazů. Zkrátka a dobře si někdy nedáváme dostatečný pozor, někdy jsme i vysloveně neopatrní a někdy nás může zaskočit klidně i počínání někoho jiného, a pak dozná naše tělesná schránka lehce újmy.

Utrpět úraz pochopitelně není vůbec nic příjemného. Někdy nás tento bolí méně, zatímco jindy více, ale ani samotná bolest ještě nemusí být tím nejhorším, co se k takové nemilé události váže. Protože každá bolest jednou odezní, jenže někdy u této nezůstane a člověk může mít klidně i dlouhodobé nebo i trvalé následky, jež mu znemožní do budoucna normálně existovat. A než se následky takového tělesného poškození dají do pořádku, může někdo strádat i kvůli propadu svých příjmů, nákladům vynaloženým za zdravotnickou péči a podobně.

odnos pacienta

A má si to někdo, koho někdo poškodil, nechat jenom tak líbit? Má se smířit s tím, že měl prostě v daném okamžiku smůlu?

Samozřejmě, že nejednou ne. Často někomu takovému náleží odškodnění a bolestné. Týká se to dejme tomu nepříjemností vzniklých v dopravě, ve škole či někde v nákupním centru, ovšem nejeden z nás bývá klidně i obětí nějakého pracovního úrazu. Jenže když má být někdo odškodněn pojišťovnou, nejednou nedostane tolik, aby se tím vykompenzovaly jím utrpěné komplikace. Protože mají pojišťovny schopné právníky, mají nejrůznější finty, a tak člověka nejednou vezmou na hůl, pokud si to tento nechá líbit.

kreslená sanitka

Ovšem nikdo by si to neměl nechat líbit. Protože má-li někdo smůlu, neměl by strádat více, než je nezbytně nutné, a když má někdo na něco nárok, neměl by se smířit s tím, že dostane třeba jenom zlomek toho, co by mohl a měl dostat.

A proto je dobře, že je tu někdo, kdo poškozenému pomůže dostat více. Stačí se obrátit na profesionály, a tito už se o vše postarají. A hned je život zraněného snesitelnější.