Tipy pro efektivnější balení vašich věcí před stěhováním

Co znamená balit v předstihu – balit věci na poslední chvíli, pár dnů před stěhováním, se může odrazit i na vašem zdraví. Pokud je to možné a nejste limitováni termínem, řekněme v horizontu čtrnácti dnů, začněte s prvními přípravami klidně šest týdnů předem. A to tak, že každý den (či každý druhý den) budete této práci věnovat maximálně jednu až dvě hodiny. Je to totiž docela náročná činnost, s níž souvisí i probírka věcí, kterých se chcete zbavit, např. probírka šatníku, obuvi, sportovních potřeb, vybavení kuchyně, hraček atd. Nepotřebné věci pak můžete nabídnout do bazaru nebo charitě, jsou lidé, kteří vaše dary opravdu ocení.

zabalená krabice

Známý – neznámý materiál – flexi fólie – velmi tenká fólie je perfektní pro zabalení všeho, co se nevejde do krabic. Doporučujeme ji mít doma v zásobě a balit do ní nábytek či jeho dílčí části, lustry a svítidla, velké spotřebiče a koberce. Ačkoli je velmi tenká, dokáže skvěle ochránit tyto předměty před hrubším zacházením. Je to jeden ze skvělých tipů na efektivnější balení https://www.odnesto.cz/tipy-pro-efektivnejsi-baleni/.

kartonové krabice

Noviny a časopisy versus bublinková fólie – máte-li spadeno na sběr starých časopisů, jimiž budete prokládat věci v krabicích, počítejte s tím, že zapáchají a mohou pouštět barvu. V některých případech to vhodné je, někdy naopak ne, hlavně u věcí velmi cenných, které nelze nahradit penězi, např. křehké rukodělné výrobky, sběratelské exponáty, modely atp. Bublinková fólie je v takových případech osvědčenou volbou a je také recyklovatelná (je to polyetylen).

Odvíječ lepicí pásky – K balení věcí do kartonových beden budete nepochybně potřebovat lepicí pásku. Před pár desítkami let se tyto pásky vyráběly v silnější vrstvě, takže se s nimi lépe pracovalo, ale dnes v rámci úspor materiálu a zvýšení tržeb jsou pásky velmi tenké a při práci s nimi vznikají mnohdy až komické situace – lepí se na prsty, přilepí se na oblečení, kroutí se, lámou a špatně se hledá jejich konec. Tomu lze zabránit odvíječem – mechanickou rukojetí s navíjecím bubnem, která pásku udrží tam, kde má být – jednoduše, efektivně a jen s jednou rukou.