Určeno pouze pro správné chlapy

Zřejmě již odzvonilo metrosexuálům s nagelovanými vlasy a dokonale oholenou hladkou tváří. Nyní vládnou vousy. Ty jsou poslední dobou velmi módní záležitostí, jsou vizitkou mužnosti. Pokud se k tomu přidá správný účes, tetování a dokonalý outfit, není co řešit. Ženám se tento mužný styl evidentně také zamlouvá, jelikož, kde se vousáč objeví, je o něj vždy velký zájem.
vousáč v brýlích
Pro mnoho mužů to však není jen otázka image, která může být pomíjivá. Jedná se o životní postoj. Doba, kdy plnovous byl známkou spíše pobudy, který o sebe nedbá, je dávno pryč. Muži se o vousy náležitě starají a navštěvují například k tomu určené barber shopy.
pečlivé upravení
Tři kamarádi z Brněnska se jednou vsadili, že se po určitou dobu nebudou holit, vydrželi to a překvapivě zjistili, že jim tento styl vyhovuje, nejen kvůli vzhledu, ale také kvůli odlišnosti, reakcím okolí a celkovému přesvědčení. Neměli tušení, jak se tento styl stane v budoucnu trendy.  Nezůstalo pouze u sázky a rozhodli se založit 1. český klub vousáčů v ČR. Aktuálně má klub přes 13 tisíc fanoušků a pravidelně pořádá srazy. Co se na takových srazech děje? Jedná se o ryze chlapské aktivity – ochutnávky doutníků, whisky, soutěže, k tomu prezentace, jak se starat o své vousy, ale hlavně zábava v té správné vousaté společnosti. Klub za dobu svého trvání zorganizoval již čtyři takovéto srazy, které se těší stále větší návštěvnosti.
muž s novinami
Kromě toho provozuje klub vousáčů také e-shop s vousatou tématikou, tedy dárkovými předměty klubu. Jsou zde k dostání například trička s potisky, ale také kosmetika na údržbu vousů, jako třeba šampony, oleje, nebo kartáče na vousy.
Vousy dnes nosí muži různých společenských vrstev, od řemeslníků, až po vysoce postavené manažery, doby, kdy etiketa přikazovala hladce oholenou tvář, je pryč. Muž, který má odvahu do toho jít, stojí si za svým rozhodnutím, je opravdový chlap.