Jak neburansky strávit léto?

Existují lidé, kterým v létě stačí jedno – vyvalit své bílé tělo někde na slunci a do konce léta jej maximálně opálit. Vy však máte vyšší cíle, chcete poznat a zažít něco nového. Abyste si tento sen splnili, budete potřebovat dvě věci – dovolenou a finance. Nelekejte se, dovolená nemusí být měsíční a finance nemusí dosahovat astronomických výšek. I relativně krátký výjezd vás může nesmírně obohatit.
budovy u řeky
Jakožto zvídavý, aktivní a především kulturní člověk máte dvě možnosti. Buď si zvolíte cestu do zahraničí, nebo se vrhnete na objevování vám neznámých míst České republiky. Jste-li za zahraničí, nebuďte příliš křečovití a vyberte si klidně svou destinaci na poslední chvíli, aspoň budete mít last minute letenky. Odvažte se a klidně jeďte na místo, které není turisty příliš vyhledávané. Na internetu si zjistěte, co je tam zajímavého, mírně se seznamte s kulturou a historií. Až dorazíte, snažte se oslovit nějakého „domorodce“ a vyžebrejte na něm tipy na místa, která byste měli navštívit. Projděte si nejvýznamnější památky, ochutnejte tuzemská jídla, bavte se s lidmi.
děvče a foťák
Pro ty, které spíše láká vidina strávit zajímavý týden či dva v domovině, platí následující rady. Hledejte, hledejte a hledejte zajímavá místa. Naplánujte si svou cestu, zapomeňte však na časové harmonogramy. I v dobře stanoveném rozvrhu cesty by měla být možnost „změna plánu“, jestliže narazíte na něco, kvůli čemu stojí za to program pozměnit. Navštivte hrady, zámky, muzea, výstavy. Kochejte se atmosférou městeček a vesnic. I vy si promluvte se starousedlíky, rozšíří se vaše obzory. Při plánování výletu mějte na paměti, že notoricky známá místa budou ve všední dny odpoledne a o víkendech nacpaná k prasknutí, takže moudře volte, kdy se kam vydáte.
A jak v kulturním prožívání léta pokračovat, až se ze své cesty vrátíte? Účastněte se výstav, přednášek, zajděte si do letního kina a při podvečerním letním vlahém vánku relaxujte četbou.
kola u silnice
Důležité rady na závěr!
1.       Neposlouchejte vnitřní hlas, který vám říká, že něco, co se právě chystáte vyzkoušet, je trapné. Takhle lidé přicházejí o zážitky. Je léto a vy jste nad věcí. Raději konat než litovat, že se nekonalo.
2.       Někteří lidé naplní svou dovolenou neustálým focením. Foťte tak akorát, abyste se obrázkovou budoucností nepřipravili o zážitkovou přítomnost