Za tažná zařízení můžete zapřáhnout karavan nebo nosič kol

Nebuďte závislí na druhých

Forem závislosti existuje celá řada a nemusí zrovna jít o drogy, alkohol či kofein, stačí docela obyčejná neschopnost naplánovat vlastní volné dny. Mnozí z vás se obrací na cestovní kanceláře a zajišťují si ubytování v hotelích, aby pak z přelidněné budovy, s respirátory na obličeji, doputovali ke tři sta metrů vzdálené pláži, kde je opět „hlava na hlavě“ a prakticky žádné soukromí.

cyklista na horách

Patříte-li k lidem, kterým tento způsob léta zdá se nejen nešťastným, ale hlavně nepřijatelným, můžete vsadit na docela obyčejné tažné zařízení a pronájem karavanu. Je totiž něco jiného cestovat k moři autobusem, či vystát fronty v letištní hale na odlet, nežli se tam vydat vlastním autem. Dovolená v karavanech je v oblibě, a to nemusíte cestovat přímo k moři, existuje značný počet kempů, kde vás ubytují bez problémů, a kde si můžete užít fantastickou dovolenou.

obytný karava

Karavan je hlavně mobilní záležitost, máte tu vše potřebné k týdennímu pobytu a jsou místa, kde v něm můžete přenocovat, aniž byste byli vázáni na očkování, testování a další restrikce kvůli Covidu. Koncepci dovolené můžete pojmout mnoha způsoby, a pokud se vám nechce zrovna do zahraničí, i u nás je celá řada krásných destinací, např. Lipno, Blanský les a Českokrumlovsko, Lužické hory, Jizerské hory, pískovny u Veselí nad Lužnicí nebo u Suchdola nad Lužnicí, kempy v blízkosti řek – Berounky, Vltavy, Lužnice či Sázavy.

Vezměte na dovolenou kola

Na tažné zařízení je možné instalovat nosič jízdních kol a elektrokol, takže pokud zrovna necestujete s karavanem a patříte-li k milovníkům cykloturistiky, máte další možnost, jak si užít volných dní nezávisle na různých omezeních. A chcete-li tip na zajímavou a romantickou krajinu, pro začátečníky můžeme doporučit Třeboňsko a horní tok Lužnice a pro pokročilé Novohradské hory nebo Šumavu.