Zabraňte škodám

S firemními vozidly a stavebními stroji to není často ani trochu jednoduché. A to nejenom proto, že se tato technika může porouchat nebo že by mohlo dojít k nějaké havárii, ale také proto, že mohou vzniknout i další škody, a to ty související se zneužitím podobné techniky zaměstnanci.

auto nákladní

Jistě si s trochou fantazie dokážete představit, o čem mluvím. Zaměstnanci dostanou vozidlo k dispozici, aby s ním někam zajeli a/nebo s jeho pomocí odvedli určitou práci, jenže jakmile tito zmizí z dohledu, mohou se začít dít nepříjemné věci. Tu zmizí nějaké ty pohonné hmoty, tu dejme tomu náhradní díly, něco z vybavení nebo část nákladu, ba někdy i vozidlo celé. Někdy ‚se zblázní‘ tachometr, na kterém se objeví více nebo naopak méně najetých kilometrů, to podle toho, zda zaměstnanec s tímto podnikl černou jízdu navíc nebo pro změnu nepovažoval za nutné dojet až tam, kam měl. Prostě problémy a zase jenom problémy. Protože celá řada zaměstnanců jednoduše neodolá pokušení a jakmile se ocitne s touto technikou zcela mimo kontrolu, ochotně si přilepší na účet firmy, kdykoliv je ta možnost. A že těch možností může být!

A určitě mi dáte za pravdu, že s tím majitel takové firmy nic moc nenadělá. Protože nemůže být vždy a všude.

kreslené auto

Ale vlastně by svým způsobem vždy a všude být mohl. Pokud si pořídí GPS monitoring vozidel, což je skvělý systém, umožňující sledovat vozidla a stavební stroje a mnohé z toho, co s nimi souvisí, i na dálku, přes internet. Stačí si tento systém pořídit a pak už se jenom někde usadit k počítači připojenému na internet, zadat přihlašovací údaje a sledovat ty parametry, jež takového majitele firmy nebo jím pověřenou osobu zajímají.

Rázem se tak ví, kde která technika právě je a co a jak se s ní děje. Což dokáže spolehlivě zamezit zneužívání a krádežím, a to i tehdy, kdy se tato technika se svojí obsluhou nachází hodně daleko. A je po starostech.