Hubení škůdců vyžaduje pečlivost i trpělivost – Jak si poradit se štěnicemi a dalším hmyzem?

Štěnice se živí krví a patří mezi nejobávanější škůdce, které v domácnosti člověk může nalézt. Potýkáte se také s tímto problémem? Zakročte proti nim včas.

Hubení škůdců vyžaduje pečlivost i trpělivost – Jak si poradit se štěnicemi a dalším hmyzem?

Hmyz k našemu životu patří, to však neznamená, že bychom ho chtěli mít doma. Když už škůdce v naší domácnosti objevíme, je třeba jednat co nejrychleji a hlavně je zapotřebí být pečliví. Není snadné zbavit se domácích škůdců, rozmnožují se rychle a navíc se dokážou dobře schovávat, takže najít místo, odkud vylézají, aby nám škodili, je někdy to nejobtížnější. Mezi nejobávanější škůdce, kteří se mohou v domácnosti objevit, rozhodně patří štěnice. A boj s nimi není ani trošku snadný.

pexels-photo-3790394

Pečliví buďte neustále

Nejčastěji se doma můžeme potýkat s mravenci faraóny, kterým se líbí v naší kuchyni, stejně tako s moly šatními nebo potravinovými, občas si k nám na návštěvu zajdou i šváby nebo štěnice, což už představuje mnohem závažnější problém. Proti mravencům a molům se můžeme bránit svou pečlivostí, je nutné kontrolovat potraviny a zavírat je do uzavíratelných dóz, kam škůdci neproniknou, někteří z nás také vědí, že třeba vysazováním bylinek, se lze proti těmto škůdcům dobře bránit, protože výrazné aroma z bylinek hmyzu nevonní. Ovšem štěnice jsou mnohem odolnější, a i když i ony mají dobře vyvinutý čich, rozhodně jim nejde o naše zásoby jídla.

Krvežíznivé štěnice

Ano je to tak, štěnice se živí krví, což je nepříjemné, jejich kousnutí může být hodně bolestivé, jejich deratizace je ale obtížná. Rozhodně je obtížnější zbavit se štěnic, než jakýchkoliv jiných škůdců v domácnosti, protože se často dlouho skrývají a ze svých úkrytů navíc vylézají jen v noci. Pokud máte pocit, že se u vás zabydleli, hledejte je jako první v posteli, mezi matracemi nebo za postelí. Deratizace štěnic je náročným a někdy i zdlouhavým procesem, využívají se pro to lepící pasti ale hlavně pak komplexní postřiky, někdy se nemusí podařit vyhubit všechny jedince a larvy najednou.

pexels-photo-4098778

Pokud doma štěnice skutečně máte, poznáte to tak, že se budete probouzet poštípaní, a i když jejich kousance připomínají i běžné poštípání od komárů, mnohem více svědí a mohou i bolet. Na nic pak nečekejte a obraťte se raději na deratizační firmu, jen tak budete mít skutečně jistotu, že váš domov bude zase čistý a bez škůdců.