Tam i zpět, aneb jak a s čím se dostaneme k moři?

Přejete si s rodinou užít vysněnou dovolenou u moře? Vyberte si dopravní prostředek, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám .
auto a loď

Auto

Automobil patří mezi nejpohodlnější dopravní prostředky. Cestování autem k moři však přináší mnoho nevýhod. Ať už se jedná o vysokou cenu za benzín nebo naftu, musíte počítat i s náklady na pořízení dálniční známky. Řízení auta vyžaduje naprostou soustředěnost, a proto je zapotřebí dělat časté zastávky na odpočinek. Navíc si musíte dopředu nastudovat celou trasu vaši cesty. Je třeba také počítat s možnými komplikacemi, ať už se jedná o dopravní nehody, kolony, uzavírky silnic nebo případné poruchy vozidla. Buďte si tak jistí, že cestováním strávíte docela dost hodin.

starý VW

Autobus

Cestování autobusem patří k nejméně komfortnímu způsobu cestování. Nejen, že mezi uličkami máte tak málo místa, že si kolikrát nemůžete natáhnout ani nohy, celkově bývají sedačky dost tvrdé a nepolohovatelné. Řidiči mají přesně vymezenou dobu na přestávky, pokud si v průběhu jízdy bude chtít odskočit, jednoduše máte smůlu, musíte čekat do další pauzy. Výhodou využití autobusové dopravy k moři je cena jízdenky, která bývá ze všech dopravních prostředků nejlevnější. Záleží, jestli jste ochotni cenu obětovat za své pohodlí. Navíc vás řidič doveze až na místo, takže se nemusíte o nic víc starat.

letadlo při vzletu

Letadlo

Letadla jsou nejrychlejším dopravním prostředkem světa. Létají rychlostí až 950 km/h. Pokud budete cestovat do Evropských nebo Afrických destinací, ušetříte cestováním až 90% vašeho času. Pokud máte namířeno do Ameriky nebo na ostrovní státy, nemáte prakticky jinou možnost než zvolit právě tento prostředek. Nevýhodou tohoto cestování může být omezená možnost občerstvení a nedostatek prostoru na palubě charterového letu. Letecké společnosti značně omezily a na některých trasách po Evropě dokonce zcela zrušily palubní servis. Co se týká ceny, tak dnes už se nemusíte bát, že za letenku zaplatíte příliš mnoho. Existují různé online stránky, kde letenku do určitých destinací v akci koupíte i za pár korun a vyjde vás tak rozhodně levněji než benzín.