Když autoškola nestačí

Možná máte i vy v okolí někoho, kdo se chystá do autoškoly nebo už ji dělá. Možná je to Váš potomek či známý, možná se chystáte dělat autoškolu právě Vy. Ať tak nebo tak, historky z autoškoly jsou jedny z nejoblíbenějších. Ale není to způsobeno tím, že by vyřizování řidičského průkazu bylo kdovíjak zábavné. Bohužel se vypráví spíše příběhy ohledně drsných učitelů, kteří na své žáky křičí, nebo se doslechnete o tom, jak kdo udělal kdy nějakou fatální chybu a jen o vlásek unikl dopravní nehodě.
V momentě, kdy se toto vypráví, tak to sice vyzní vtipně, ale ve skutečnosti jsou tyto příběhy často hrozivější a nebezpečnější než by se mohlo na první pohled znát.
jízda autem.jpg
Zkuste si teď tipnout, kolik se za letošní rok 2018 zatím stalo dopravních nehod. Česká policie jich eviduje přes 60 000. Zemřelo při nich okolo 300 lidí a další tisíce si odnesli z nehody poranění a velmi nepříjemné zážitky.
A důvod je naprosto jednoduchý. Autoškoly prostě nestačí. Ano, naučí Vás tam dopravní předpisy a naučí Vás také základní prvky práce s autem, ale nikde Vás dostatečně nepřipraví na reálný provoz. Pro potřeby autoškoly se vybírají často jednodušší silnice a místa na řízení, takže mnoho lidí se v autoškole vůbec nedostane do nějaké obtížnější situace. Někde si ani nevyzkoušíte jízdu v koloně, hustém provozu nebo třeba na dálnici.
A protože kondiční jízdy, které by mohly žáky lépe připravit na skutečné řízení, jsou často přehnaně drahé, tak většina lidí se spokojí s tím, že nějak nakonec složí zkoušku. A pak se vrhnou na silnice, což často dopadá velmi tragicky.
digitální tist.jpg

No ale co s tím, když nechcete platit zbytečné výdaje za další hodiny jízd?

Nejjednodušší cestou je řízení na odlehlých místech, a hlavně s dobrým řidičem na místě spolujezdce. Často tohoto dobrého řidiče supluje otec, což je občas trochu na škodu, protože mnohem více Vám řekne dobrý kamarád, který si autoškolou prošel také před pár lety a sám si pomatuje na své chyby. Dobrý spolujezdec Vám také může pomoct při obtížných situacích, kde si nebudete vědět rady, co přesně udělat, aby se auto zachovalo tak, jak si představujete.
A pokud to myslíte s řízením opravdu vážně, tak zkuste využít různých doplňkových kurzů a škol, kde si obtížné a nečekané situace vyzkoušíte opravdu v praxi a hlavně bezpečně. Jedním z nich je například Škola smyku .