Zvolte si co nejvýhodněji

Když má člověk potřebu či touhu koupit si vlastní nemovitost, nic mu nebrání v tom, aby tak učinil. Samozřejmě za předpokladu, že na to má peníze.

Pokud má dotyčný dostatek vlastních zdrojů, pokud může uhradit takový výdaj ze svého, je to docela jednoduché. Vezme peníze, zaplatí a tím je to odbyté.

sloupečky mincí

Jenže většina z nás pochopitelně tolik peněz pohromadě nemá. A pak se to zkrátka dá zvládnout jedině tak, že si podobný jedinec vezme hypotéku, tedy půjčku, za kterou si zvolený objekt koupí a pak ji po hodně dlouhou dobu splácí. A jakkoliv je tu skutečnost, že se splácí dlouhodobě, nespornou předností, protože by to dlužník rychleji neměl naději zvládnout, je v tom současně skryta i jedna dost podstatná nepříjemnost. Člověk totiž během tak dlouhého splácení nejednou zjistí, že existuje ještě výhodnější nabídka, než jakou si v případě své hypotéky vybral. Někdy se prostě nějaká levnější či jinak výhodnější alternativa přehlédla, někdy se tato může objevit až později, v průběhu splácení hypotéky, kterou už si člověk vzal. A změna k horšímu může přijít třeba i při skončení fixace.

Je to docela smůla, že? Někde se nabízí výhodná hypotéka, a člověk už ji nemůže využít, protože už si dávno vzal a nyní splácí třeba i daleko nevýhodnější půjčku.

stojící eura

Anebo že by ji snad využít mohl? Vlastně nejednou ano. Existuje totiž i možnost refinancování hypotéky Nebankovní hypotéky, spočívající v tom, že se člověk dohodne s poskytovatelem nové, výhodnější nabídky, na tom, že si vezme tuto výhodnější alternativu a tou splatí půjčku dosavadní.

Nevýhodnější produkt je tak splacen a ukončen a člověk už může namísto něj mít levnější nebo jinak výhodnější produkt, který mu více vyhovuje. A protože tu jde o peníze, je nasnadě, že je každá změna k lepšímu vítaná. A je tedy záhodno využít takovou příležitost, když už tato možnost nastane.